Atrakcje

Wypoczynek na łonie natury!

Wycieczki z dziećmi

Pałac w Nieborowie zbudowano i urządzono z niezwykłym przepychem. Przykryty wysokim, łamanym dachem, ujęty jest po bokach w dwie wieże. Pałac otacza rozległy park, zaprojektowany i do dziś utrzymany, w stylu francuskim. W parku rośnie zielony labirynt. Warto zobaczyć pierwszy posadzony w Polsce Platan z charakterystycznym brzuszkiem. Otoczenie pięknych roślin i zbiorników wodnych z zamkiem w tle sprawia, że spacerując tutaj mamy wrażenie podróży do przeszłości przepełnionej magią i tajemniczością.
Park w Arkadii to magiczny ogród w którym wszystko może się zdarzyć. Na szczególną uwagę zasługuje akwedukt oraz Świątynia Diany.
Pałac w Nieborowie i park w Arkadii – warto tam być!

Wycieczki rowerowe

Trasa 35 km: Nieborów – Arkadia – Łowicz – Boczki Chełmońskie – Sromów – Kompina – Nieborów
Arkadia: Ogród romantyczny został założony przez Helenę Radziwiłłową, żonę Michała Heronima Radziwiłła, właściciela Nieborowa.
Sromów: W Sromowie znajduje się Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich, założone przez Juliana Brzozowskiego, ludowego rzeźbiarza, który jest twórcą kilkuset drewnianych figur o tematyce historycznej i religijnej.
Kompina: Najstarsza wzmianka o tej wsi pochodzi z 1345 roku. We wsi warto zobaczyć XIX-wieczny, neogotycki kościół parafialny.
Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów.

Żelazowa Wola

Wieś Żelazowa Wola położona jest na skraju Puszczy Kampinowskiej. Tu przyszedł na świat Fryderyk Chopin, tu też znajduje się muzeum – Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli – miejsce kultu polskiego kompozytora, licznie odwiedzane przez turystów i melomanów z kraju i z zagranicy.
Od 1954 roku, rokrocznie, poczynając od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września, w Żelazowej Woli trwa sezon koncertów chopinowskich. Od 2006 r., w tym samych okresie odbywają się „Prezentacje Muzyczne” – recitale utalentowanych młodych pianistów. Unikatowy system nagłośnienia pozwala słuchać koncertów nawet w odległym zakątku parku.

Łowicz

W Łowiczu warto zobaczyć Kościół św. Leonarda, kościół i klasztor bernardynek, kościół mariawicki, gmach dawnej poczty konnej, dawne klasztory dominikanów i bernardynów., dawny zbiór ewangelicki – obecnie Galeria „Browarna”, zespół romantyczny gen. Klickiego (baszta, pałacyk, kaplica i domek dozorcy) oraz ruiny zamku prymasowskiego. Atrakcją turystyczną jest unikalny, jeden z trzech zachowanych w Europie, trójkątny Nowy Rynek. Dla miłośników folkloru ciekawym doświadczeniem będzie  odwiedzenie Muzeum Ziemi Łowickiej.

Muzeum Kolei Wąskotorowej

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie znajduje się zbiór wąskotorowych pojazdów szynowych. Organizowane są wycieczki turystyczne do Puszczy Kampinoskiej. Podróż odbywa się pociągiem RETRO prowadzonym przez zabytkową lokomotywę.

Sport i Rekreacja

W Nieborowie na miłośników jazdy konnej czekają stadniny koni a w parku znajduje się wypożyczalnia łodzi wiosłowych ŁASu. Nieborów i Arkadia to dobre miejsca na spacery z dziećmi i doskonałe plenery fotograficzne. Zapraszamy na przygodę w kajaku po rzece Rawce i Bzurze.